Paynhire

Pénzügyi könyvelő vacancy in AGCO Corporation Szombathely, Vas, Hungary

Updated: March 02, 2024 08:03 PM GMT

Full time Job in Szombathely, Vas County

Aptiv

Aptiv

Szombathely, Hongrie

This Job Listing is about Aptiv in Szombathely, Vas, Hungary 2022

About the job

Munkaköri Feladatok
• főkönyvi könyvelés SAP-ban
• havi zárásban való aktív részvétel (US GAAP – HAS)
• SAP tárgyi eszköz modul kezelése, tárgyi eszköz leltár irányítása
• Beruházás és projekt kontrolling
• Éves budget folyamatok támogatása

Elvárások
• felsőfokú számviteli, pénzügyi végzettség,
• min. 3 év gyakorlat hasonló munkakörben,
• SAP ismeret / gyakorlat (FI modul),
• adózási ismeretek
• angol nyelvismeret (írásban és szóban)
• excel készségszintű használata, access ismeret előny

Privacy Notice – Active Candidates: https://www.aptiv.com/privacy-notice-active-candidates

Aptiv is an equal employment opportunity employer. All qualified applicants will receive consideration for employment without regard to race, color, religion, national origin, sex, gender identity, sexual orientation, disability status, protected veteran status or any other characteristic protected by law.

Company: AGCO... More Detail

Companies Hiring in Szombathely, Vas County

Human Matrix Personnel Consulting Ltd

WHC Kft

WHC Kft

UniCredit Bank Zrt.

Trenkwalder Kft

SPS

SPS

Aptiv

Aptiv

Trummer Montage & Personal GmbH

New Jobs Posted in Szombathely, Vas County

Latest Jobs in Szombathely, Vas County